Opracowania z gminy

Gmina Tyszowce

Tyszowce w czasie I wojny światowej

Bardzo ciekawe zdjęcie. Prawdopodobnie jest to sklep żydowski Basisty. Funkcjonował też po I wojnie światowej. Z relacji nieżyjących już mieszkańców Tyszowiec wiadomo, że zajmował się m.in skupem skór. Ten budynek miał charakterystyczny łukowaty dach. Znajdował się w północnej części rynku. Fotografia pochodzi ze strony http://fotopolska.eu/

Ulica w Tyszowcach, lata 1914-17. Dzięki informacji udzielonych przez Pana Roberta Horbaczewskiego - opowieści tyszowieckie- możemy napisać coś więcej Prawdopodobnie jest to studnia znajdująca na Dębinie. 
 O innej studni, która znajdowała się prawdopodobnie na Zamłyniu (część Tyszowiec, od strony Zamościa) wspominał Tadeusz Dąbrowski, wówczas 26 lat ułan 3 szwadronu I Pułku Ułanów Krechowieckich, który w sierpniu 1920 przyjechał do Tyszowiec:
(...Objąłem stanowisko widety. Przede mną była studnia z żurawiem, która stała na rozwidlającej się w tem miejscu drodze. W rozwidleniu dróg była zagroda chłopska, otoczona drewnianym parkanem. Zagroda była dobrze zagospodarowana. Posiadała stary sad owocowy. Między parkanem zagrody, a studnią rosło parę starych rozrośniętych klonów i dębów o zwisających nisko konarach, które dawały wymarzone warunki obserwacyjne dla widety….

Show More

Stare

PHOTOGRAPHY & VIDEO

      Łaszczów

K

Prosimy o dodawanie adresu mail, to ułatwi innym kontakt.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now